Koloidní stříbro - má opravdu léčivé účinky?

Věděli jste, že stříbro má i jiné využití než v oblíbené podobě módních doplňků, ale také jako zdravotnická pomůcka? Takovému stříbru se říká koloidní stříbro a o jeho účincích se již dlouho diskutuje. Může tedy stříbro pomoct vašim zdravotním potížím nebo jde jen o fámu dochovávající se z minulosti?

Co je koloidní stříbro?

Jde o sloučeninu vody a stříbra - jsou to mikročástice stříbra v destilované vodě. Tyto částice nelze vidět lidským okem neboť jsou přibližně milion-krát menší než jeden milimetr. Koloidní stříbro má souhlasný elektrický náboj, což znamená, že se vzájemně odpuzuje a je v neustálém pohybu. V Česku je však vnitřní užívání zakázané. Koloidní stříbro chrání imunitní systém a zlepšuje jeho regenerace. Zdánlivě největší výhodou této látky je to, že bakterie nejsou schopny si tvořit odolnost proti částicím koloidního stříbra tak, jak to bývá u antibiotik.

Koloidní stříbro má již při koncentraci 10 ppm větší antibakteriální účinek než většina běžných antibiotik. I v kosmetice je oblíbené - zde se aplikuje pomocí tampónků a nanáší na vyčištěnou pleť. Díky svým antibakteriálním účinků pomáhá problematické pleti s akné.

Vlastnosti koloidního stříbra

  • Má dezinfekci vlastnost
  • Napomáhá k čištěním a rychlému hojení ran
  • Je netoxické
  • Může napomoci problematické pokožce s akné
  • Bojuje s nachlazením, zácpou nebo také vaginálními potížemi
  • Nedráždí zažívací ústrojí
  • Většina bakterií si proti němu nedokáží vyvinout obranný mechanismus
  • Pokud do vázy s květinami vmícháte koloidní stříbro, mohou vaše řezané květiny déle vydržet zdravé a krásné.

Koloidní stříbro se nedoporučuje lidem citlivých na kov a stříbro, protože může způsobit alergické reakce.

Na co si dát pozor:

1. Internetový prodej

Na internetu najdete stránky, které mohou doporučovat koloidní stříbro těhotným ženám, ovšem studie naznačujte, že částice koloidního stříbra mohou způsobit poškození genetické informace, což znamená, že není vhodné pro těhotné nebo kojící ženy. Také lze narazit na nesprávné doporučené dávkování - 30 ml roztoku v koncentraci 10 ppm, a to 2x denně, což překračuje správné dávkování téměř dvojnásobně.

2. Vnitřní použití

Vnitřní použití nemá prokázaný negativní účinek, avšak jeho dlouhodobé užívání může vyvolat vedlejší efekty, a to selhání funkce mozku nebo jater.

Mezi nejznámější vedlejší účinek patří tzv. Argyróza, což je zbarvení kůže do modré barvy. Toto zbarvení je trvalé a nevratné.

x