Nalaďte se na jaro! Kolekce Moschino JARO/LÉTO 2018

Blíží se konec nepříznivého počasí a všem z nás už hlavou prolétávají myšlenky na nadcházející jaro a léto. Tyto pozitivní vlny však protínají nejen naše mysli, ale také se promítají do každodenního života, do obchodních kampaní a především módy. Přestože návrháři jsou vždy o krok, nebo lépe řečeno o sezónu, dopředu, my si myslíme, že je aktuální se inspirovat až nyní, protože se všichni můžeme tak nějak hmatatelněji ujistit, že už je to konečně tady. A více se na to těšit. Proto vám přinášíme kolekci italské značky Moschino na jaro a léto 2018.
 
 

Abychom ve zkratce ujasnili, z čeho tato značka vychází. Jedná se o již zmiňovaný luxusní italský fashion brand, který založil v Miláně v roce 1983 Franco Moschino. Specializuje se především na kožené doplňky, boty nebo třeba i vůně.

Bohužel, dnes samotný zakladatel již nežije, ale jeho značku dále řídila a snažila se ve stejném duchu vést tvůrčí ředitelka Rossella Jardini do roku 2013. Poté její žezlo převzal Jeremy Scott, který svou éru započal kolekcí na podzim roku 2014.

Mezi další zajímavosti patří například to, že v roce 2006 tato značka vytvářela outfity pro zahajovací ceremoniál Zimních olympijských her v Turíně, navrhovala outfity pro Kylie Minogue‘s show 2005, nebo byla autorem šesti outfitů, které na sobě měla Lady Gaga na její show The Born This Way Ball v roce 2011-2012.

 
 

Nicméně abychom se tedy dostali k aktuální přehlídce, je jasně zřejmé, že tvůrci se opravdu drží svých původních idejí. V první části se objevuje spousta kožených bikerských bund, doplňků nebo různých pokrývek hlavy. Také se zde v jakémsi kontrastu kombinují tyto věci s motivy poníků a zdánlivě infantilních prvků. Tyto motorkářské baleríny nosící tylové sukně vám předvedou 33 outfitů a variací, poté je vystřídá druhá část zaměřená především na vílí a kouzelné módní kreace.

 
 

Tuto část zahájí modelka ve svých květinových šatech, ze kterých si za chůze trhá lístky a vhazuje je mezi přihlížející. Dalších asi 18 modelů hýří všemi barvami, ať už s květinovým či například motýlím motivem. A celou tuto velkolepou show uzavírá samotný Jeremy Scott.

V případě vašeho zájmu můžete celou přehlídku shlédnout zde nebo všechny fotky k nahlédnutí můžete najít na těchto stránkách.

Která z částí se vám líbí více? A umíte si představit, že byste se takto oblékali? Podělte se o názor v komentářích!

 
Tabulka velikostí