Doprava ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč

První máj – lásky čas: Aneb romantika, kam se podíváš

Nezadržitelně se nám blíží jeden z nejromantičtějších dní v roce, a to 1. květen, který je spíše známý jako První máj. K tomuto období se pojí všem velmi dobře známé zvyky a akce, jako jsou Pálení čarodějnic nebo Majáles. První květnový den je ale především populární mezi páry, které si mohou navzájem vyjádřit své city a opěvovat svou lásku.

Svátek zamilovaných vychází z římského svátku Floralia, jenž se konal na přelomu konce dubna/začátku května. Jejich svátek byl zasvěcen bohyni jara a plodnosti – bohyni Flóře. V Česku je 1. máj spojen se stavbou a hlídáním májky, a právě proto se některé páry líbali pod břízou místo pod třešní.

Nejznámějším zvykem zamilovaných párů je hledání rozkvetlé třešně, pod níž se mohou políbit. Polibky by měly ženám a dívkám zajistit, aby do roka a do dne neuschly, avšak polibek musí být z opravdové lásky. Doporučujeme pánům si tedy obhlídnout okolí, najít rozkvetlou třešeň, pod kterou budou moci políbit svůj milovaný protějšek.

Pokud byste si přáli své milé obdarovat, úsměv vykouzlí kytička, bonboniéra nebo se můžete inspirovat z naší nové kolekce stříbrných šperků.

Více na OLIVIE.CZ

 

x