Svatý Valentýn: Čím obdarovat své milované?

 
 

Den svatého Valentýna všichni velmi dobře známe a s jistotou jsme schopni určit i konkrétní den, který se k němu váže. I přesto, že má spoustu příznivců, najdou se také jeho odpůrci. My si  však myslíme, že dnů, kdy udělat radost své drahé polovičce, není nikdy dost, a proto vám přinášíme jak trochu inspirace, tak i ponaučení, kam až sahá samotná historie svátku zamilovaných.

Svátek svatého Valentýna není původní českou záležitostí. Historické prameny můžeme sledovat až do starověkého Říma, kde podle jedné legendy kněz Valentýn za vlády Claudia II. oddával vojáky i přes přímý zákaz vládce. Ten se bál, že když se vojáci byť jen zasnoubí a přislíbí nějaké dívce, nebudou tolik odhodláni pro boj a budou chtít zůstat doma u rodiny.

Kněz byl z toho důvodu zatčen a posléze, 14. února, popraven. Díky této události vznikl mučednický svátek Svatého Valentýna. Nicméně tento den se spojil ještě s druhou tradicí, která je odvozena od svátku Lupercalia, kdy v předvečer byly vloženy do ,,urny lásky‘‘ lístečky se jmény dívek. Každý muž pak tahal z této urny lístek a dívka, jejíž jméno si vytáhl, měla být následující rok jeho milou. A kombinací těchto dvou svátků nakonec vznikla romantická tradice, jakou známe dnes.

Magazín - Jak požádat o ruku OLIVIE

4131 STŘÍBRNÝ ZÁSNUBNÍ PRSTEN AMBER

Jak vykouzlit úsměv na tváři vašemu protějšku?
Zaručeně nic nezkazíte pozváním na večeři. Ať už doma, pokud jste společensky vyčerpaní a chtěli byste trochu soukromí, nebo v nějaké kvalitní restauraci. Přeci jen, jak se říká, láska prochází žaludkem.
 

Dále samozřejmě se nabízí darování květin. Nemusí to být zrovna pugét růží, ale zkuste si vzpomenout, jaké květiny vaše milá často zmiňuje, kreslí, nebo na které se při každé návštěvě květinářství dlouze dívá. Ale růže jsou také nasnadě, přeci jen je to květina touhy, vášně a lásky.

Na škodu nemusí být ani darování šperku. Je to dar, který se běžně nedaruje přes rok, bez určité příležitosti a zároveň je to něco stálejšího než večeře nebo kytice. Vám zase udělá radost, když to na svém protějšku později spatříte.

A jestli vy preferujete, nebo vaše polovička, nějaké zážitkové dary, stačí najít na internetu různé slevové kupóny a dárkové poukazy na nákup wellness pobytů, masáží, pobytů pro dva v luxusních hotelech, romantické plavby, lázeňského pobytu nebo degustace v restauracích a sklípcích.

 Jak Valentýn strávíte letos vy?
x