Zásnubní prsten – za kolik a jakou velikost?

Výběr zásnubního prstenu je pro některé muže noční můra, druzí se v tom vyžívají a věří jejich oku a vkusu. Najít krásný, třpytivý prsten však nestačí. Jak tedy zvolit dokonalý prsten tak, abyste měli větší šanci na její “ANO“?

1. Prsten by měl stát váš jeden až tři měsíční platy

Tento marketingový tah byl využíván v první polovině 20. století, samozřejmě z důvodů vyšších zisků. Nicméně,  nenechte se tímto mýtem, který již dávno neplatí, ošálit a kvůli zásnubnímu prstenu pro vaši milovanou nemusíte tři měsíce jíst pouze pečivo a pít vodu z kohoutku. Cenové rozpětí záleží pouze a jen na vás (vaší finanční situaci).

Dle našeho názoru, na ceně vůbec nezáleží, důležité je to, že je prsten vybírán s tou největší láskou a radostí. 

2. Čím větší kámen, tím lepší

Samozřejmě, že to může, ale nemusí být pravda. Je nutné znát vkus vaší milované a jaký styl šperku ji vyhovuje. Můžete si všimnou, jaké šperky již nosí nebo má ve své šperkovnici a z těchto informací vycházet, pokud se nechcete zeptat na rovinu. Co se týče samotného kamene, není povinností mít vždy ten nejzářivější a největší diamant, ve kterém se odráží všechny barvy. Kubické zirkony jsou sice tou levnější variantou, ale na kráse opravdu nestrádají! Zirkon bývá označován také jako „syntetický diamant“, jelikož má podobné vlastnosti. Je vytvořen chemickým procesem s účelem dát tomuto kameni skutečnou barvu, vysoký jas a tvrdost. Při kvalitním zpracování zirkonu laik nikdy nepozná rozdíl mezi diamantem a zirkonem.

Naše zkušenost je však taková, že větší polovina žen preferuje jednoduchost před nápaditostí a extravagancí.

3. A co velikost?

Určitě váš protějšek vlastní alespoň jeden prstýnek. Na tento prsten zkuste položit pravítko a změřte jeho vnitřní průměr. Naměříte-li např. 1,7 cm, jedná se o velikost číslo 7. Ve chvíli, kdy naměříte 2,1 cm, velikost se rovná 11. Zde ještě pro jistotu přikládáme přesné rozměry a označení, aby nedocházelo k nedorozumění.

Dámská velikost Vnitřní průměr prstenu v cm EU velikost (obvod)
5 1,5 47-50
6 1,6 51-53
7 1,7 54-56
8 1,8 57-58
9 1,9 59-61
10 2,0 62-64
11 2,1 65-67
12 2,2 68-71


Pokud byste si i přesto nebyli jistí, zkuste být nápadití a zjistit alespoň přibližnou velikost pod nějakým tajným záměrem. 

4. Na co si tedy dát pozor?

  1. Vaše finanční možnosti
  2. Vkus přítelkyně
  3. Správná velikost prstenu

A TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ – samozřejmě, že záleží na vkusu a pokud jste v pozici, kdy si můžete dovolit a chcete pořídit extravagantní prsten pro přítelkyni, tak hurá do toho, avšak pro ostatní, kteří se obávají, že cena za prsten je zásadní, tak opravdu nám můžete věřit, že zásnubní prsten nemusí stát miliony a nemusí obsahovat masivní diamant, který oslepí všechny kolemjdoucí na ulici. Zvažte vaše finanční možnosti, ale hlavně si s tím nelamte hlavu, protože tou zásadní věcí je, že svůj protějšek milujete a tímto vyjádříte, že s ní chcete prožít zbytek svého života, a to je páni velký krok!

Naše tipy na zásnubní prsten

Netradiční a výraznější zásnubní prstýnky:

 

Tradiční a minimalistické zásnubní prstýnky:

 

Naše nejoblíbenější zásnubní prstýnky:

 

Držíme palce!

.
x