Doprava ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč

Znáte typy zapínání náušnic? Jaké vám vyhovuje nejvíce?

PUZETA

Nejpopulárnější typ náušnic. Díky jednoduchosti konstrukce je tento typ zapínání používán u většiny druhů náušnic menších rozměrů. Výhodou puzet je jednoduchost zapínání, kdy stačí pouze navléknout puzetu zezadu ušní dírky na tyčinku náušnic. Existují zde i nějaké nevýhody, například případná ztráta puzety a náušnic nebo u dětí hrozí nebezpečí spolknutí malé části.

Známe také odvozený typ puzetového zapínání, a to puzetu na šroubku. Princip je zde stejný, jako u puzety, avšak brzdítko se na náušnici šroubuje, a tím odstraňuje hlavní nevýhodu puzety, a to nebezpečí ztráty. V případě ztráty je možné zakoupit náhradní puzety zde.

3982

Puzetové náušnice najdete ZDE

AFRO HÁČEK

Zapínání využívané převážně u visacích náušnic. Nasazení na ucho je jednoduché a rychlé. Jednoduše stačí zapíchnout a provléknout do ušní dírky. Tyto náušnice je důležité si na noc odkládat, aby se náušnice nevyvlékly nebo vás háček v noci neporanil.

783Náušnice na afroháček a jiné najdete ZDE

KLASICKÉ KRUHY

Mezi kruhové náušnice nezařazujeme pouze kruhy, ale všechny tvary, které jsou uzavřené a tvoří je zpravidla tenčí kov. Tyto náušnice by měly být základním doplňkem každé ženy. Nejběžnější typ zapínání kruhových náušnic je zasunutí tyčinky do protilehlé trubičky.

651Kruhové náušnice můžete najít ZDE

FRANCOUZSKÝ ZÁMEK

Druhý typ zapínání kruhových náušnic je zapínání na francouzský zámek, u kterého se drátek zacvakne do protilehlé vidlice.

1368

Kruhové náušnice můžete najít ZDE

KLOUBOVÉ ZAPÍNÁNÍ

Tento typ zapínání se využívá převážně u malých kroužků s mechanickou částí uprostřed, která dělí náušnice na polovinu. Náušnice se otevírá v kloubu. Zapínání tvoří kolíček se žlábkem, který zapadá do dírky, přičemž lze zaslechnout charakteristické ,,kliknutí''.

3559

Kloubové náušnice můžete najít ZDE

ZAKLEPÁVACÍ ZAPÍNÁNÍ

Jedno z nejznámějších a nejkvalitnějších zapínání. Mechanická klipsa se po zapíchnutí háčku do ušní dírky uzavře, tím zabrání vypadnutí náušnice. Vyhovuje spíše větším šperkům.

3007Náušnice se zaklepávacím zapínáním a jiné najdete ZDE

 

ŠROUBKOVÉ ZAPÍNÁNÍ

Tento druh zapínání se velmi podobá tomu puzetovému, ale s rozdílem, že u toho šroubkového jsou na dříku náušnice závity. Nasazování náušnice je sice pomalejší, ale rozhodně nehrozí vypadnutí náušnice.

 Šroubek
 
 
 
 
 

 

x