V tuto chvíli již negarantujeme dodání do Vánoc!

Povrchové úpravy šperků

1) E-pokrytí (e-coating)

Jedná se o ochranný povlak. Tato metoda využívá elektrický proud k nátěru kovového povrchu organickým lakem. Čirá lakovaná vrstva poskytuje stříbru ochranu proti poškrábání a zvyšuje životnost lesku stříbrného šperku.  Pokryje se tak každá skulinka. Šperky pokryté touto metodou mají teplejší tón než rhodiované stříbro a zanechávají si svou přirozenou krásu bez obav z poškození.

2) Rhodiování

Rhodiování je druh povrchového pokovování, kdy se na jakýkoliv kovový (nebo pokovený) předmět nanese tenká vrstva rhodia. Rhodium je bílý, tvrdý, nealergenní a vysoce lesklý kov. V menší míře se používá i k samotné výrobě šperků – ceny rhodiových prstenů jsou však mnohonásobně vyšší než u zlatých prstenů, a to hlavně díky vzácnosti tohoto kovu. Mnohem častěji se ale využívá právě k dodání vyššího lesku u šperků z dalších bílých kovů.  Stříbro na vzduchu normálně oxiduje, ztrácí tedy svůj lesk a získává načernalou barvu. Díky rhodiování mají šperky mnohem větší odolnost, vyšší lesk a delší životnost. Rhodium může být také označeno jako antioxidační úprava.

3) Oxidace

Divili jste se, že některé naše stříbrné šperky mají šedivý až načernalý vzhled? Tohoto efektu je dosaženo díky chemickému procesu - oxidací, který dodává šperkům zastaralý nádech. 

5) Zlacení / stříbření / růžové zlacení

Tyto druhy povrchové úpravy šperků představují nakládání tenké vrstvy různých slitin, zlata nebo stříbra chemickým nebo elektrickým způsobem na šperky pro větší odolnost, lesk a estetičnost.

pozitiv_black