Typy zapínání náušnic

Volba správného typu zapínání je při nákupu náušnic zásadní. A protože existuje celá řada typů zapínání, je před nákupem náušnic vhodné se seznámit alespoň s těmi nejběžnějšími. V tomto článku naleznete informace o typech zapínání, s kterými se setkáte na našem e-shopu. Také se dozvíte jejich pro a proti a pro koho jsou dané typy nejvhodnější.

Nejpopulárnější typ náušnic. Díky jednoduchosti konstrukce je tento typ zapínání používán u většiny druhů náušnic menších rozměrů. Výhodou puzet je jednoduchost zapínání, kdy stačí pouze navléknout puzetu zezadu ušní dírky na tyčinku náušnic. S náušnicemi je tedy velmi lehká manipulace. 

Nevýhodou jednoduchosti konstrukce zapínání je fakt, že se puzety také snadno sundávají - může dojít k neúmyslnému sundání puzety, například při zavadění o oděv, což může vést k případné ztrátě puzety a náušnic. Nicméně, na většině tyčinek je drážka, která brání puzetě v pohybu. Riziko ztráty puzety je samozřejmě větší u dětí. Pro děti jsou vhodnou alternativou náušnice na šroubek

5358 Náušnice

Prohlédněte si celou nabídku puzetových náušnic

Tento druh zapínání se velmi podobá tomu puzetovému, ale s rozdílem, že u toho šroubkového jsou na tyčince náušnice závity. Z tohoto důvodu je nasazování a sesazování náušnic sice pomalejší, ale rozhodně nehrozí vypadnutí a ztráta náušnic. Zapínání na šroubek je vhodné pro děti, jelikož je označováno za jedno z nejbezpečnější.

5401 náušnice OPAL na šroubek

Objevte celou nabídku náušnic se zapínáním na šroubek

Tradiční české zapínání dětských náušnic, takzvané náušnice pro miminka. S tímto typem náušnic se v zahraničí setkáte opravdu zřídka, jedná se totiž hlavně o českou a slovenskou šperkařskou specialitu.

Jako první náušnice pro miminko doporučujeme vybrat dětské náušnice se zapínáním na brizuru. Jedná se o zapínání zepředu. Brizurka/háček se zasune do očka na přední straně náušnice. Zapínání na brizuru je velice bezpečné a praktické, dobře se nasazuje a dítě si je snadno nerozepne, riziko ztráty je tedy velmi nízké. Dle závislosti na velikosti ouška lze tyto náušnice nosit asi od 3 měsíců až do cca 6 let.

Náušnice se zapínáním na brizuru

Nejběžnější typ zapínání kruhových náušnic je zasunutí tyčinky do protilehlé trubičky. U menších kruhů může zapínání vyžadovat větší trpělivost. Mezi kruhové náušnice nezařazujeme pouze kruhy, ale všechny tvary, které jsou uzavřené a tvoří je zpravidla tenčí kov. Tyto náušnice by měly být základním doplňkem každé ženy. 

651Klasické kruhové náušnice

Druhý typ zapínání kruhových náušnic je zapínání na francouzský zámek, u kterého se drátek zacvakne do protilehlé vidlice. Vhodný u kruhových náušnic větších rozměrů. 

7068

Náušnice na francouzský zámek

Tento typ zapínání se využívá převážně u malých kroužků s mechanickou částí uprostřed, která dělí náušnice na polovinu. Náušnice se otevírají v kloubu. Zapínání tvoří kolíček se žlábkem, který zapadá do dírky, přičemž lze zaslechnout charakteristické ,,kliknutí''. Manipulace s náušnicemi je rychlá a jednoduchá.

U tohoto typu zapínání je potřeba dbát zvýšené opatrnosti. Jelikož je stříbro velmi měkký materiál, může při manipulaci dojít k lehkému ohnutí tyčinky zapínání, což může způsobit, že zapínání nebude fungovat správně - nebude docvakávat. V tomto případě však vždy stačí pouze tyčinku jemně posunout / ohnout tak, aby opět do žlábku zapadala. Jakmile je zapínání řádně zapnuto, jedná se o velmi bezpečný druh zapínání.

4680 Stříbrné OPÁLOVÉ KROUŽKY_1

Kloubové náušnice

Jedno z nejznámějších a nejkvalitnějších zapínání. Mechanická klipsa se po zapíchnutí háčku do ušní dírky uzavře, tím zabrání vypadnutí náušnice. Manipulace je velmi jednoduchá a rychlá. Zapínání rovněž působí elegantně. Vyhovuje spíše větším šperkům.

2704 PERLA

Náušnice s dámským patentem

Tento typ zapínání je velice jednoduchý a používá se spíše u extravagantnějších náušnic. Princip je takový, že řetízek jednoduše provlečete ušní dírkou a náušnici necháte viset. Ztráta náušnic je neobvyklá, jelikož obě strany řetízku bývají vyvážené a tak nehrozí vyvléknutí.

5133 provlékací řetízek OLIVIEN

Náušnice s provlékacím řetízkem

Zapínání využívané převážně u visacích náušnic. Nasazení na ucho je jednoduché a rychlé. Jednoduše stačí zapíchnout a provléknout do ušní dírky. Tyto náušnice je důležité si na noc odkládat, aby se náušnice nevyvlékly nebo vás háček v noci neporanil.

Náušnice na závěsný háček

  • Uzaviratelný háček

Tento typ zapínání je častý u visacích náušnic. Náušnicový háček se jednoduše zahákne do spodního háčku. Jedná se o vylepšenou verzi klasického závěsného háčku. 

15171517 a

Náušnice s uzavíratelným háčkem

 

Ruský patent, někdy nazývaný též francouzský, má téměř neviditelné zapínání, jelikož je skryté za ušním lalůčkem a nezasahuje do tvaru a provedení náušnic. Používá se především u větších náušnic nebo plesových šperků. Pro otevření stačí jemně posunout vystrčený konec tyčinky směrem vzhůru. 

5482 ruský patent OLIVIE

Náušnice s ruským patentem

  • Nasazení

Nepotřebujete žádnou ušní dírku. Náušnice se prostě nasadí v horní polovině ucha a mírně stlačí, aby nepadala. Tento typ se využívá převážně u náušnic na jedno ucho, tzv. záušnic. 

0643 nasazení

Nasazovací náušnice

.