Šperky k narození miminka

Každá významná událost je pro nás podstatná a zanechává v nás mnohdy nesmazatelné vzpomínky. Ale jsou momenty, na které nezapomeneme nikdy. Tím nejdůležitějším v našem životě je narození miminka. Není většího daru a také není nic kouzelnějšího, než poprvé spatřit nově narozené děťátko, které nám během okamžiků změní celý život.

Narození miminka je mimořádná událost

K oslavě narození miminka nepatří jen alkohol, který obvykle teče proudem, ale samozřejmě také dárky. Pozornost se upírá nejen k děťátku, ale neměli bychom zapomínat ani na maminku, která ho přivedla na svět. Dárky čerstvým maminkám tak dávají kamarádky, rodiče, prarodiče a vlastně každý, kdo s ní chce tuto významnou událost prožívat a potěšit jí. Nesmíme zapomenout ani na tatínka, který je v nové roli také na hlavním místě. Dle tradice právě manžel nebo partner dává novopečené mamince šperk. Ten je jistou symbolikou významného dne a tradicí, která vždy potěší každou maminku, ať už se jí narodil první potomek nebo klidně několikátý.

Jaký šperk darovat novopečené mamince?

I když je darování šperku mamince novorozeného miminka tradiční, nikde není určeno, o jaký šperk se má jednat. Máte tak v podstatě volnou ruku k nákupu šperku, který jí udělá radost. Vždy je lepší přihlédnout ke vkusu každé konkrétní novopečené maminky. Má právě vaše partnerka ráda náušnice? Nosí spíše řetízky nebo mezi její oblíbené šperky patří prstýnky? Těmi pravými mohou být například stříbrné šperky se Swarovski krystaly, které jsou precizně zpracované a vyznačují se svojí čistotou. Vždy potěšíte také krásným prstenem s kamínkem i bez, náramkem nebo náhrdelníkem, který může mít nejrůznější motivy. Ke každé dámě i novopečené mamince patří náušnice, proto darujte krásné s perlami, polodrahokamy nebo úplně jednoduché, ale nikdy s nimi neuděláte chybu.

Dárek pro miminko

Jako první dárek čerstvě narozenému většinou kupujeme například dupačky, dudlík nebo novorozeneckou čepičku. Vše to jsou dárky krásné, ale miminko z nich vyroste dříve, než řeknete švec a nezůstávají mu ani na památku. Proto i v tomto případě je dobré zvolit šperk. Ten při správné péči vydrží dlouhou dobu, a hlavně se maximálně hodí k takto významným událostem.

Chcete, aby vaše narozené děťátko mělo vzpomínku na dny, které následovaly brzy po jeho narození? Kupte mu šperk a ten mu je bude stále připomínat. V naší nabídce najdete opravdu nádherné a jemné náušničky pro miminka. Jedná se o úplně první, které tak mohou zdobit jejich malá ouška. Jsou vhodné od 3 měsíců, proto se dají darovat bezprostředně po narození. Na výběr máte několik druhů například se srdíčkem, motýlkem, ale také perlové nebo s opálem.

Kdy nechat propíchnout děťátku ouška?

Dříve bylo propichování oušek běžné už v porodnici po narození. Dnes už je doba jiná a propíchnutí se provádí až je miminko očkované proti tetanu, tedy po 3 měsíci. Nedoporučuje se otálet, jelikož v pozdějším věku by si děťátko za náušničky tahalo a celý proces hojení by byl mnohem složitější. Takže čím dříve budete mít tento proces za sebou, tím lépe pro vás i pro vaše miminko.

Ouška je možné propíchnout nebo je velmi oblíbená metoda náušnice nastřelit. Podle názorů je to méně bolestivé, rychlejší a pro děti je to mnohem příjemnější, jelikož ouško po nastřelení zpravidla nehnisá a nekrvácí. Vždy ale záleží na vás jako rodičích, důležité je se hlavně svěřit do rukou odborníků. Bez pláče se to samozřejmě neobejde, ale obvykle to více prožívají rodiče, než děti. Věřte, že pokud necháte svému děťátku ouška propíchnout nebo nastřelit včas, nebudete toho litovat.

Jaké náušnice zvolit?

První náušnice většinou vybíráme podle materiálu a způsobu zapínání. U prvního záleží na vašem vkusu, ale vždy by první náušničky měly být hlavně kvalitní. Zvolit tak můžete náušničky zlaté, velmi vhodné a cenově dostupnější jsou samozřejmě také stříbrné. Naše náušničky pro miminka jsou velmi kvalitní, bezpečné a zdravotně nezávadné. Jsou tak naprosto vhodné pro malá děťátka a díky jejich provedení jim budu moc slušet.

Dalším důležitým faktorem je způsob zapínání. To musí být bezpečné, aby náušnice držela na správném místě a nedošlo k jejímu rozepnutí, následkem kterého by miminko mohlo šperk ztratit nebo vdechnout. Rozlišujeme jich několik:

Zapínání na brizuru – jedná se o nejznámější a také nejbezpečnější zapínání pro miminka již od 3 měsíců. Funguje tak, že brizurka neboli háček se zasune do očka na přední straně náušnice. Děťátko si ho snadno nerozepne a je tak opravdu spolehlivé.

Zapínání na puzetui tento typ zapínání je vhodný pro miminka přibližně od půl roku. Díky jednoduchosti se používá u většiny malých náušnic. Je ale potřeba obezřetnost, protože může dojít k sundání puzety, když například dítě zavadí o oblečení.

Zapínání na šroubek - ještě větší oblibě se těší zapínání na šroubek, jelikož je jedno z nejbezpečnějších. Pravdou sice je, že nasazování je zvlášť u malých dětí obtížnější, ale nehrozí ztráta náušniček.

Vybírejte proto důkladně, protože ať už vás tato radostná událost teprve čeká nebo už ji máte za sebou, je natolik významná, že by se neměla podceňovat. Narození miminka je nejkrásnějším okamžikem v životě a nám bude ctí, pokud právě třeba naše náušničky budou provázet životem vaše děťátko.

322 položek celkem
Stříbrné 5mm náušnice sladkovodní BÍLÉ PERLY ze stříbrnictví OLIVIE.
1 090 Kč / pár
7978
Stříbrný náhrdelník souhvězdí zvěrokruhu BERAN ze stříbrnictví OLIVIE. Dokonalý narozeninový dárek.
1 750 Kč / ks
8001
Stříbrné náušnice SAFÍR ze stříbrnictví od OLIVIE. 7246
Přívěsek SRDCE je rhodiovaný, vyrobený je ze stříbra ryzosti 925/1000. Stříbrnictví OLIVIE. Špičková kvalita. Vhodný ke gravírování. 8077
Stříbrné náušnice SRDÍČKO se zapínáním na šroubek ze stříbrnictví OLIVIE. Nejkrásnější dárek z lásky k Valentýnu. 8378
Nahoru
Další produkty