Dárky pro maminku

Jen málokterý vztah je tak silný a nenahraditelný jako k mamince. Je to žena, která s námi dokáže plakat, smát se, radovat, prožívat největší bolesti i úspěchy. Stojí při nás v každé situaci a je vždy připravena poskytnout to, co zrovna nejvíce potřebujeme. Mateřská láska je pravděpodobně ten největší cit, který je člověk schopný k někomu cítit. Být maminkou není lehký úkol, současně je ale nejkrásnější rolí v životě. Proto udělat jí čas od času radost, by mělo být pro všechny naprosto přirozené.

#ShowMore#

Jaký vybrat dárek pro maminku

Každou maminku nejvíce těší, když jsou její děti šťastné. To ne vždy umíme splnit, ale potěšit ji dárkem můžeme kdykoliv. A čím tak vzácné dámě udělat radost? Maminka je především žena. A co takovou ženu nejvíce potěší? Samozřejmě šperk. To není jen domněnka, ale roky ověřený fakt. Ženy jsou přímo milovnice šperků a velmi rády je hlavně dostávají. Zbývá ale ještě zodpovědět jednu otázku. Tím je jaký konkrétní šperk své mamince vybrat.

Zlato vs. stříbro

Nejdříve se zaměříme na to, z jakého materiálu šperk zvolit. Nejčastějšími adepty obvykle bývá zlato a stříbro. Jedná se o poměrně odlišnou dvojici, ale přesto si je v něčem podobná. Oba tyto kovy jsou velice žádané a mají své příznivce. Vybrat si mezi nimi je zpravidla otázkou vkusu. Někomu se jednoduše líbí zlato a jinému stříbro. Žádná jiná logika v tom není a při výběru šperku, který má posloužit jako dárek, je to dobré zohlednit a respektovat. Oba tyto kovy mají jistě svá pro, ale také proti. U zlata je to hlavně vysoká cena naopak u stříbra, že je náchylnější k poškození. Ve finále ale tuto jeho slabost lze vyřešit kvalitními povrchovými úpravami, takže se o žádný velký problém nejedná. Stříbro je hlavně cenově velmi příznivé a šperky z něj jsou nejen krásné, ale při správné péči vydrží po mnoho let.

Jaký stříbrný šperk by se hodil mamince?

To už je spíše otázka na každou konkrétní maminku. Jaké šperky nosí? Nepotěšily by ji krásné stříbrné náušnice? Právě ty patří mezi oblíbené dárky pro ženy nejen v roli maminek. Jejich velkou výhodou je, že můžete vybírat z nepřeberného množství. Fantazii se v tomto směru meze nekladou a dá se tak vybírat nejen co hrdlo ráčí, ale i co si maminka přeje. Rozlišovat je třeba u náušnic typy zapínání:

• Puzeta – tento typ se používá u náušnic menších rozměrů. Je velmi jednoduchý, protože zde stačí pouze navléknout puzetu zezadu ušní dírky na tyčinku náušnic.

• Afro háček - zapínání, které je obvyklé u visacích náušnic. Jednoduše a rychle náušnice pouze zapíchnete a provléknete ušní dírkou.

• Kruhy – u kruhů je zapínání řešeno tak, že se jen zasune tyčinka do protilehlé trubičky.

• Francouzský zámek - využívá se též u kruhových náušnic a funguje na principu, kdy se drátek zacvakne do protilehlé vidlice.

• Kloubové zapínání - je většinou u malých kroužků. Zapínání tvoří kolíček s tzv. žlábkem, který zapadá do dírky.

• Dámský patent – je ideální pro větší šperky, jelikož patří k nejkvalitnějším druhům zapínání. Mechanická klipsa se po zapíchnutí háčku do ušní dírky uzavře.

• Šroubkové zapínání - je velmi podobné principu puzetového zapínání pouze s tím rozdílem, že u této varianty jsou závity. Tento typ patří k nejbezpečnějším.

• Brizura – takto je řešené zapínání u některých dětských náušnic. Je to zapínání zepředu, kdy se brizurka zasune do očka na přední straně náušnice.

• Provlékací řetízek - řetízek se lehce provleče ušní dírkou a náušnice se nechá volně viset. 

Oblíbeným šperkem pro maminky jsou také stříbrné náhrdelníky. Za nás určitě doporučujeme přívěsky s motivem anděla, jelikož jsou pro všechny maminky jako stvořené. Skvělou volbou jsou také srdíčka nebo počáteční písmena jmen. Potěšit můžete též náramky a prstýnky, které jsou jedním z nejkrásnějších dárků pro každou maminku. Pokud si nejste ale jistí s výběrem velikosti, podívejte se, jak zvolit velikost prstenu. Není to nic složitého a vám tak nic nebude bránit při výběru toho pravého.

Při výběru jakéhokoliv stříbrného šperku je dobré myslet nejen na to, co maminku potěší, ale zohlednit také věk. Něco jiného potěší velmi mladou maminku a takovou, která je také stále mladá, ale po trochu delší dobu. Zralé ženy nosí spíše šperky jednoduché, jemné a noblesní. Řiďte se proto nejen svým úsudkem, ale i vkusem maminky. Nikdo ji přece nezná lépe než vy a současně ji málokdo umí tak potěšit. Proto do výběru dejte tolik ze svého srdce, jako dává ona vám v každém jednom gestu. Určitě jí uděláte radost.

Dárkovou krabičku od nás obdržíte zdarma!  

 

1057 položek celkem
Nahoru
Další produkty