Významné události

V životě každého z nás jsou okamžiky, které stojí za to si uchovat. A vůbec přitom nezáleží, kolik je nám zrovna let. Narození dítěte, jeho první krůčky, lásky, přijetí na školu, maturita, nástup na vysněnou pracovní pozici, svatební den i založení rodiny. To vše jsou momenty, na které nezapomínáme. Ale paměť je zrádná. Časem z našich vzpomínek zanechá pouze jemné obrysy a některé rovnou vymaže. Naštěstí i tak krásnou věc, jako jsou vzácné chvíle, si lze uchovat. Nejen v paměti, ale také v srdci.

Šperky nám pomohou nezapomenout

Kdo z nás by nechtěl mít velkou paměť? Čas od času si pohodlně sednout, dát nohy na stůl, zasnít se a postupně si vybavit vše krásné napříč životem. Ale to bychom museli mít pravděpodobně paměť jako sloni, i když i je dávno sesadili z trůnu delfíni. Člověk je sice pánem tvorstva, ale s pamětí na tom není nijak dobře. Takže i většina zvířat ho s přehledem porazí. Ale protože jedno lidem nelze upřít, a to je schopnost si vždy poradit, i zde se nabízí jednoduché řešení. S tím, jak nezapomenout, nám mohou pomoci šperky.

Ty kupujeme nejen proto, abychom někomu udělali radost, ale i na památku. Výjimečná chvíle si žádá výjimečný dárek. A ruku na srdce, napadá vás lepší upomínková pozornost, než právě šperk? I u nás se setkáváme s přáními, která mají jasný cíl - vybrat pro někoho stříbrný šperk, který mu bude připomínat okamžik, ke kterému byl darován. Často u nás lidé kupují dárek na památku pro své dcery, vnučky, sestry i partnerky. Ovšem není to podmínkou, protože i mužům je dobré trochu připomenout šperkem některé významné události. Takže i synové, bratři, vnuci, dědečkové a spousta dalších pánům zaručeně ocení, když jim šperk tak trochu osvěží paměť.

Proč dávat stříbrné šperky na památku

Když někomu darujete na památku stříbrný šperk, dáváte mu věc, která s ním zestárne. Navíc vždy, když se na ni podívá, připomene mu přesně den, kdy ji dostal. Zvládla vaše dcera důležitou zkoušku a přijali ji na školu, o které tak dlouho snila? Jistě na tento den bude dlouho a ráda vzpomínat. Vyhrál váš syn v soutěži a jste na něj patřičně hrdí? To se nedivíme, úspěch dětí vždy jako rodiče prožíváme a moc jim ho přejeme. Slaví vnuk nebo vnučka narozeniny? A jak se mají vaši prarodiče? Určitě na ně často myslíte a občas přemýšlíte nad tím, čím jim udělat radost. V životě je mnoho příležitostí, kdy se dá darovat šperk na památku. Vzpomínky nám totiž nikdo vzít nemůže, jen se dají pevněji uchovat. Byť drobností, ale ideálně navždy.

Jaké šperky se hodí na památku

Častým stříbrným šperkem, který se kupuje na památku, je prstýnek. Ten dnes nosí nejen ženy, ale také muži, proto bývá oblíbenou variantou. Pro ženy se samozřejmě hodí také náušnice, hlavně malé slečny je mají velmi rády. Vybírat se dá z obrovského množství druhů, velikostí i vzorů. Jako památka po mnoho let poslouží i řetízek, který se dá nejlépe doplnit stříbrným přívěskem. Samozřejmostí jsou náramky a brože. Všechny tyto šperky jsou nesmírně kvalitní, a tak krásné, že člověk, který některý z nich dostane, tak nebude vědět, jestli dřív vzpomínat nebo se kochat jejich krásou. V dnešní době je výběr opravdu velký, a to je dobře. Protože vzpomínat bychom měli stále, i když se nám věk tak krásné okamžiky snaží postupem času vymazat. Proto vzpomínejte, darujte a nezapomínejte.

 

Nejprodávanější

487 položek celkem
Stříbrný náramek KRUHY, který zakoupíte u OLIVIE
Novinka
2 490 Kč / ks
7441
Stříbrná sada šperků PERLY od OLIVIE.cz
Novinka
1 890 Kč / ks
7054
Stříbrné kroužky SRDCE ROSE od OLIVIE
1 180 Kč / pár
7436
Stříbrné kroužky SRDCE GOLD od OLIVIE
1 180 Kč / pár
7435
Stříbrné kroužky SRDCE od OLIVIE
1 180 Kč / pár
7434
Stříbrný přívěsek MAMINKA s dítětem. Koupíte u OLIVIE.cz. Krásný dárek ke dni matek, Vánocům nebo při narození dítěte. 7406
Nahoru
Další produkty