Proč je důležité, na kterých prstech nosíme prsteny?

Proč je důležité, na kterých prstech nosíme prsteny OLIVIE
 

Nošení prstenů je možná větší věda, než byste si představovali. Určitě ale není překvapením, že i tato záležitost má svá pravidla, které by se měla dodržovat. V případě, že tato pravidla nedodržujete, riskujete možná nedorozumění, která mohou vznikat, pokud by byl někdo informovanější, než vy. Proto jsme pro vás připravili článek, kde se v základních bodech dozvíte těch pár pravidel, která toto téma obnáší.

JAK JE TO TEDY U ŽEN?

V našem případě máme trošku rozsáhlejší možnosti, jak v počtech, tak kombinacích. Jak v naší kultuře, tak i jiných, ženy běžně nosívají i 3 až 5 prstenu jen na jednom prstě! Nicméně je rozumné tyto šperky ladit. Pokud například nosíte stříbrné hodinky, nasadit si na stejnou ruku několik zlatých prstenů zřejmě nebude správnou volbou. Pokud trváte i na zlatě i na stříbře, noste tyto šperky na rozdílných rukou.

PALEC

Pokud nosíte prsten na palci, zřejmě jste silnou, individuální osobností, která má sklony k extravaganci a je kreativní. Ačkoliv by se to mohlo zdát bizarní, pokud se touto osobností cítíte být, nebojte se to ukázat i svému okolí.

UKAZOVÁČEK

Na ukazováčku nosily prsten mnohé významné osobnosti historie – Julius Cézar, kardinál Richelieu, nebo Jindřich VIII. Značí to určitou touhu po moci, ambicích a cílevědomosti.

PROSTŘEDNÍČEK

Zde se většinou v případě potřeby posouvá zásnubní prsten, pokud jej chceme nosit společně se snubním. V jiném případě tento prst a prsten na něm ukazuje, že jste člověk, který je sebevědomý a který nalezl zalíbení především sám v sobě. Jste přesvědčeni o své jedinečnosti a jste na to pyšní. Čím větší a masivnější prsten, či kámen v něm zasazený je, tím silnější jsou tyto rysy.

PRSTENÍČEK

Tento prsten zcela jasně patří označení rodinného stavu. Nicméně zásnubní i snubní prsteny by měly náležet ruce levé, která je blíž srdci. Jak už bylo zmíněno výše, pokud nechcete zásnubní i snubní prsten nosit na jedné ruce, zásnubní si dejte na prst prostřední. Potenciální nevýhodou obou prstenů na jedné ruce riskujete to, že třeba k sobě nebudou designově ladit, nebo že zároveň spolu nevyniknou. Proto je lepší s partnerem nejprve probrat, zda chcete nosit oba šperky i po svatbě, a poté vybírat v klenotnictvích z přímo speciálních snubních setů.

MALÍČEK

Psychologové se domnívají, že prsteny na malíčku prozrazují jakousi podlost a zálibu v intrikách. Takoví lidé rádi manipulují s druhými, se všemi naváží rychlý kontakt.

A CO MUŽI?

U mužů taktéž panují podobná pravidla. Nicméně zde je počet mnohem důležitější. Muži by to s prsteny neměli přehánět, největší počet prstenů na jedné ruce by neměl přesáhnout číslo tři. Ale rozhodně to neznamená, že by se prstenům měli vyhýbat. V dnešní společnosti je to naopak přičítáno k dobru, když muž vkusným prstenem ukáže, že má cit pro módu, estetiku a dbá o svůj vzhled. A obecně platí, že pokud máte menší ruce, volte menší prsteny. Pokud máte ruce velké, nebojte se volit širší a výrazné šperky. A samozřejmě opět laďte s ostatními doplňky a hodinkami!

PALEC

Prsten na palci u muže by se některým mohl zdát zvláštní, ale z historického hlediska je svým významem blízký moci, bohatství a vlivu.

UKAZOVÁČEK

Dbejte jen na to, že tento prst je nejvíce využíván, proto vybírejte prsteny takové, které vám nebudou komplikovat každodenní fungování. Obecně se doporučují drobnější a designově prostší prsteny.

PROSTŘEDNÍČEK A PRSTENÍČEK

Zde platí úplně stejná pravidla jako u žen, především snubní a zásnubní prsteny patří na levou ruku.

MALÍČEK

Má několik výhod: nepoužíváme ho tak často jako například ukazováček, nemá kulturní ani náboženský význam a určitě zaujme pozornost. Nebojte se hrubších prstenů s výraznými tvary a symbolikou.

Samozřejmě, že pokud máte svůj šperk oblíbený na určitém prstu, ačkoliv nesouhlasí se zdejší symbolikou nebo charakteristikou, je v pořádku nosit jej tam dál. Jen je potřeba počítat, že možná vysíláte signály, které jsou zavádějící.

x

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení