6 nejdražších šperků světa!

Za nejstarší nálezy šperků můžeme považovat sto tisíc let staré provrtané mušle, některé z nich také sloužily v dřívějších dobách jako amulety. Šperky se zdobily ženy, děti i muži. Není mezi námi snad nikdo, kdo by alespoň nějakou tu drobnou ozdobu neměl, ať už jako cennost a jistotu, jako radost a nebo drobnou marnivost.  Taky je nám jasné, že šperky jsou většinou drahou záležitostí. Ale kam až jejich cena může vyšplhat a jaké faktory se na tom podílí? Vyhledali jsme pro vás výčet šesti nejdražších šperků světa.

6. Smaragdový a diamantový diadém královny Viktorie

Tento diadém byl dárkem německého prince Guido Hanckel von Donnersmacka pro jeho druhou ženu Kateřinu v roce 1900. Existují také dohady, že tento diadém patřil manželce Napoleona III. Šperk obsahuje řadu jedenácti smaragdů s celkem asi pěti sty karáty a jeho majitelem se stal anonymní kupec, který zaplatil přes 12,76 milionů dolarů (cca 257 milionů Kč).

 

5. Prsten Bulgari se dvěma diamanty

Tento skvost se snadno stane jedním z nejdražších šperků díky dvěma velkým diamantům, které obsahuje. Prsten byl vytvořen v roce 1972 v kolekci Bulgari, koupil jej asijský sběratel v aukci za 15,7 milionů dolarů (cca 317 milionů Kč).

 

4. Diamant Srdce oceánu

Gloria Stuart si tento šperk vzala v roce 1998 na předávání cen Academy Awards. Tento safír má hodnotu asi 20 milionů dolarů (cca 403 milionů Kč) a je přesnou replikou šperku z filmu Titanik. Získal si tím první místo v žebříčku nejdražších klenotů, které se kdy ocitly na předávání a jeho repliky se prodávají v aukcích za asi 3,5 milionů dolarů (cca 70 milionů Kč).

 
 

3. Diamant Wittelsbach-Graff

Prodán za 24,3 milionů dolarů (cca 490 milionů Kč) Laurencovi Graffovi v roce 2008. Povídalo se, že diamant patřil indiánskému království Golkondy a také, že španělský král Filip IV tento skvost koupil jako součást věna pro jeho dceru, Margaret Terezu, v roce 1664.

 
 

2. Bikini s diamanty za 30 milionů

Rekordní cena, která byla stanovena v listopadu roku 1997 při Christie’s Hong Kong prodeji; jediný set šperků z jadeitu, náhrdelník o přibližně 27 pěti milimetrových jadeitech byl prodán za 30 milionů dolarů (cca 605 milionů Kč).

 
 

1The Graff Pink

Tento prsten je tedy tím vůbec nejdražším šperkem na světě. Byl prodán za ohromující cenu 46 milionů dolarů (cca 927 milionů Kč) v listopadu 2010. Je klasifikován jako typ II v barvách diamantů a jeho nacenění mu dává hodnotu okolo 1,85 milionů dolarů za jeden karát.

 

 

 

Tabulka velikostí