Návod jak vytvořit otisk prstu pro gravírování

Stříbrné šperky s otisky prstů se stávají stále oblíbenější volbou pro ty, kteří hledají unikátní a osobní šperk. Gravírování otisků prstů na stříbrné povrchy není jen estetickým prvkem, ale také přináší hlubší význam a emocionální propojení s nositelem.

Důvody, proč si nechat gravírovat otisk prstu:

  • Osobní význam

Otisky prstů jsou jedinečné pro každého člověka, což znamená, že gravírování otisku prstu do šperku dodává tomuto kousku osobní a jedinečný význam. Lidé si tímto způsobem mohou nechat vytvořit šperky, které v sobě nesou jejich vlastní identitu nebo identitu jejich blízkých.

  • Symbolika vztahu

Gravírování otisků prstů je často spojeno s vztahem mezi partnery. Páry si mohou nechat gravírovat své otisky prstů na šperky, jako jsou například prstýnky nebo přívěsky, aby symbolizovali jedinečnost jejich spojení a lásky.

  • Rodinná památka

Otisky prstů mohou být také spojeny s rodinnými vazbami. Rodiče mohou nechat zvěčnit otisky prstů svých dětí na špercích jakožto památku na rané dětství a jedinečný vývoj jejich potomků.

  • Památka

Gravírování otisků prstů může sloužit jako krásný způsob zachování vzpomínek na milovanou osobu, zejména pokud šperk slouží jako památník pro někoho, kdo již není mezi námi.

  • Umělecký prvek

Otisky prstů mohou být vnímány také jako formu uměleckého vyjádření. Kombinace přesného zobrazení otisku prstu s designem šperku může vytvořit esteticky příjemné a jedinečné kusy.

Krásné na gravírování otisků prstů na šperky je, že je to způsob, jak propojit materiální předmět s emocionálním významem a přinést do něj osobní identitu a historii.

Zde je tedy návod, jak pořídit, co nejkvalitnější otisk prstu.

  • Co budete potřebovat?

Čistý bílý papír
Inkoust nebo fix
Kvalitní mobilní fotoaparát nebo skener

  • Postup

Příprava otisku: Otiskněte prst do inkoustu nebo ho vybarvěte fixem, aby byl celý polštářek prstu rovnoměrně zabarvený.

Otisk na papíru: Jemně přiložte prst k čistému bílému papíru a proveďte otisk. Ujistěte se, že otisk je čistý a jasně viditelný.

Digitální kopie tisku: Naskenujte otisk pomocí kvalitního skeneru nebo ho vyfoťte kvalitním fotoaparátem vašeho mobilního telefonu. Zajistěte, aby byl otisk na fotografii ostrý a dobře osvětlený.

Formát fotografie: Ujistěte se, že fotografie je uložena ve formátu PNG nebo JPG. Tyto formáty zajišťují vysokou kvalitu a jasnost obrazu.

Odeslání fotografie: Zašlete nám obrázek otisku na náš email info@olivie.cz. Uveďte vaše kontaktní údaje a další požadavky na gravírování, abychom mohli začít pracovat na vaší objednávce co nejdříve.

Pro lepší pochopení vám zde přikládáme videonávod

;