Netradiční zásnubní prsteny

Tradice by se měly dodržovat. Tato věta je snad stará jako lidstvo samo. Naštěstí je většině z nás pouze známa, nemusíme se jí ale nijak řídit. Proto nikde není psáno, jak by měly vypadat zásnuby. Byť se někdo snaží některé tradiční zvyky dodržovat, naštěstí to není pravidlem a my tak můžeme takto významný den pojmout absolutně podle sebe.

Klasická žádost o ruku je většinou spojována s romantickou večeří při svíčkách. Krásné místo, příjemná hudba, dobré jídlo a pokleknutí před partnerkou je scéna vystřižená nejen z romantických filmů, ale častý obraz dnešní i minulé doby. Netradičních míst pro zásnuby je celá řada. Na lodi, při letu balonem, na koncertu i třeba při adrenalinovém sportu. A nejen k méně obvyklým místům se hodí řekněme tak trochu jiný a originální zásnubní prsten.

Tradiční pojetí tohoto šperku je jasné. Jedná se o kroužek zdobený jedním velkým kamenem, který má většinou kulatý tvar. Z pohledu zásnub tento druh patří k nejtradičnějším a může být vyrobený z jakéhokoliv drahého kovu. Nejčastěji volba padne na stříbro, zlato nebo platinu. Tyto materiály jsou úžasné, ovšem stříbro vyniká svou nižší cenu. Je vyhledávaným a cenným kovem pro svou dlouhou historii i krásu. Na zásnubní šperk je skvělou volbou a je jedno, jestli nakonec zvolíte tradiční nebo netradiční.

Vybočte z řady netradičním prstenem

Jaký může být netradiční zásnubní prsten? Prakticky jakýkoliv, který se tak trochu odlišuje od normálu. Stačí, aby pravidelná linie kroužku byla jinak zahnutá, a už máte originální prstýnek. Netradiční variantou je také kámen v jiné barvě. Vyberte místo klasického čirého kamenu jiný, které bude výrazný právě svou barvou. Na dámském prstu se tak úžasně vyjímá například opál, jenž je navíc symbolem štěstí a lásky. Také zirkony, které jsou často součástí stříbrných zásnubních prstenů, mohou mít různé barvy. Proto si jen vyberte takovou, která vás osloví. Zajímavě také vypadá varianta, kdy má stříbrný prsten jeden dominantním kámen v odlišné barvě a po obvodu řadu dalších.

Být odlišný a pojmout žádost o ruku jinak je v dnešní době běžné. Jen málokdo hledí na tradice a rád jedná podle sebe. Což je pochopitelné, protože nikdo není v takto důležitý moment podstatnější, než pár, o který se jedná. Proto se odlišujte, hlavní je, když budete společně šťastní.

 

86 položek celkem
Stříbrný prsten MODRÝ TOPAZ ze stříbrnictví OLIVIE. 7030/6
Nahoru
Další produkty
;